baleríny

Ľahké, ľahké a zároveň elegantné

Baleríny sú ľahké topánky so skrátenou hornou časťou a tvarovanou špičkou. To sú charakteristické znaky tejto mimoriadne jemnej dámskej obuvi. Tento model obuvi z 18. storočia bol opakovane prepracovávaný a vylepšovaný. Prvé zmienky o tomto druhu obuvi pochádzajú z baletnej scény, kde ich používali tanečníci. Postupom času sa zmenili na obuv, ktorú nosia všetky ženy, ktoré sa starajú o svoje pohodlie.

Baleríny – topánky na bál aj do mesta

Topánky pre teplé dni na prechádzky po meste, ako aj na celonočný ples sú samozrejme baleríny. Inšpirované topánkami priamo z baletného pódia sa dostali priamo do ulíc mesta. Tieto nádherne dievčenské svetlé, tvarované topánky vyzerajú elegantne na každej ženskej nohe, od dievčatka po starú dámu.

Baleríny sú symbolom slobody a pohodlia. Na nohách vyzerajú mimoriadne elegantne. Sú skvelou náhradou vysokých podpätkov. Zvyčajne, napr. na svadbu chodíme na vysokých podpätkoch a okolo polnoci ich s veľkou úľavou vymieňame za baleríny, ktoré sú oveľa pohodlnejšie. Noha má možnosť oddýchnuť si od nepohodlia, ktoré je často spôsobené topánkami na vysokom podpätku.

Ako nosiť dámske baleríny?

Nosenie balerín vyžaduje úroveň v pohybe, preto je dôležité naučiť sa, ako klásť nohy, počnúc prstami na nohách. Nevkladáme nohy na pätu, ale začíname prstami na nohách a potom päty pomaly spušťame. Pri chôdzi musí byť chodidlo umiestnené pozdĺž kroku v priamej línii, chodidlo neklaďte diagonálne zvonka ani zvnútra. Je veľmi dôležité vyzerať očarujúco a elegantne, držať sa pravidiel. Neopatrná chôdza zničí zamýšľaný efekt. Elegantná alebo sofistikovaná obuv nestačí.

Mokasíny – niečo z papúč

Dámske mokasíny sa môžu nosiť s nohavicami, svetrom alebo sakom, so šatami alebo sukňou. Prehodený kabát dodáva topánkam extra eleganciu a koherentný štýl. Pohodlné, ľahké, v rôznych farbách, hodia sa k oblečeniu. Najčastejšie sú vyrobené z hladkej kože alebo semišu.

Keď leto uplynie a je trochu chladnejšie, vložíte sme do skrinky sandále a dúfame, že si vyberiete milované dámske mokasíny, v ktorých môžete chodiť až do prvých mrazov. Keď začne zima, budete musieť nahradiť mokasíny za jednoznačne teplejšie a zabudované topánky.

Výhody a nevýhody dámskych mokasín

Výhodou mokasínov je pohodlie, sloboda a všestrannosť. Sú pohodlné aj v daždi. Nevýhodou môže byť ich zlé držanie na nohe, preto ich musíte pred nákupom starostlivo vyskúšať. Dámske mokasíny sú spravidla veľmi pohodlné, a to z dôvodu použitého materiálu, ktorý sa prispôsobuje tvaru chodidla.

Pridaj komentár